Tercet

Tercet czyli Kwartet

 

Tercet czyli kwartet. Troje śpiewających aktorów oraz kompozytor ? pianista. Hanna Śleszyńska, Piotr Gąsowski, Robert Rozmus oraz Wojciech Kaleta tworzą formację estradową, w której łączą piosenkę, aktorstwo i kabaret. Historia wspólnych występów zaczęła się po sukcesach młodych aktorów na Festiwalach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od tego czasu z wielkim powodzeniem zagrali setki koncertów w Polsce i zagranicą, występowali także w wielu programach telewizyjnych.

 

Złote przeboje, bo tak można zatytułować program Tercetu to składanka hitów z lat 70-tych i 80-tych, zaprezentowanych w satyryczno ? pastiszowej interpretacji. Artyści zabierają widza w muzyczną podróż. Najpierw do Australii wcielając się w braci Gibbs z Bee Gees, potem do Szwecji parodiując zespół ABBA, by za chwilę ukazać się w czarnych garniturach, jako Blues Brothers z Chicago. W programie usłyszymy także brzmienie przebojów piosenki włoskiej, hiszpańskiej i oczywiście polskiej.

 

A wszystko to zanurzone w aurze humoru dzięki zabawnym tekstom piosenek i kabaretowym skeczom. W tej roli występuje Piotr Gąsowski, który pomiędzy utworami zabawia publiczność dowcipami scalając program w nieprzerwane pasmo scenicznych wydarzeń. Niemniej należy wspomnieć, że każdy z artystów odciska swe indywidualne piętno. Hanna Śleszyńska w brawurowej interpretacji piosenki „New York, New York” z repertuaru Lizy Minnelli, Robert Rozmus wcielając się w postać Krzysztofa Krawczyka a Wojciech Kaleta w Eltona Johna w mega hicie „Blue eyes”.

 

W trakcie koncertu usłyszycie Państwo przeboje takich potęg światowego showbiznesu jak: Abba, Bee Gees, Queen, wiązanki piosenek włoskich, hiszpańskich oraz brawurowo wykonaną przez Roberta Rozmusa wiązankę piosenek Krzysztofa Krawczyka. Od czasu do czasu w nostalgiczny nastrój wprowadzi Państwa Hanna Śleszyńska śpiewając włoskie ballady i nastrojowe polskie przeboje. Jeśli do tego dodamy pełną inteligentnego dowcipu konferansjerkę Piotra Gąsowskiego to mamy 1,5 godziny świetnej zabawy.