Aktor

Role teatralne
Data premiery Tytuł Rola Reżyseria
2015-03-23 „Lunch o Północy” Jakub Przebindowski
Teatr Capitol
Warszawa
Jakub Przebindowski
2015-01-10 „Okno na Parlament” Ray Coney
Teatr Kwadrat
Warszawa
Wacław Wilski Marciń Sławiński
2012-03-31 „Central Park West” Woody Allen
Teatr 6.piętro
Warszawa
Howard Eugeniusz Korin
2011-10-28 „Za rok o tej samej porze” Bernard Slade
Teatr Kamienica
Warszawa
George Grzegorz Chrapkiewicz
2009-05-23 „Nigdy nie zakocham się” Cezary Harasimowicz
Teatr Capitol
Warszawa
Ernest Grzegorz Chrapkiewicz
2008-02-25 „Sceny dla dorosłych, czyli Sztuka kochania” Zbigniew Książek
Teatr Bajka
Warszawa
Krzysztof Jasiński
2007-11-30 „Bożyszcze kobiet” Neil Simon
Teatr Syrena Warszawa
Barney Cezary Morawski
2005-09-15 „Samotne serca” Chappell Eric
Teatr Komedia
Warszawa
Clive Tomasz Dudkiewicz
2004-02-22 „Biznes” John Chapman, Jeremy Lloyd
Teatr Komedia
Warszawa
Stanley Bigley Jerzy Bończak
2002-07-20 „Kwiaty we włosach” Klenczon K., Krajewski S.
Przedstawienie impresaryjne
Andrzej Strzelecki
2002-06-14 „Chicago” John Kander
Teatr komedia
Warszawa
Billy Flynn Krzysztof Jasiński
2000-01-10 „Kamienica na Nalewkach”
Teatr Żydowski
Warszawa
Szymon Szurmiej, Gołda Tencer
1999-12-31 „Promises, promises” Burt Bacharach
Opera Nova
Bydgoszcz
Jeff Sheldrake Andrzej Strzelecki
1998-11-30 „Adam Mickiewicz śmieszy tumani przestrasza” Adam Mickiewicz
Teatr Dramatyczny
Warszawa
Piotr Cieslak
1997-03-15 „Criminale tango” Wojciech Młynarski
Teatr Rampa Warszawa
Wojciech Młynarski
1996-10-27 „Łysa śpiewaczka” Eugene Ionesco
Teatr „Scena Prezentacje” Warszawa
Kapitan strażaków Romuald Szejd
1994-04-16 „Sztukmistrz z Lublina” Singer Isaak B.
Teatr Muzyczny „Roma”
Warszawa
Herman Jan Szurmiej
1993-12-31 „Kwili w stajni Bóg” Anonim
Teatr Nowy
Warszawa
Herod, Pasterz Maciek Adam Hanuszkiewicz
1993-11-27 „Iwaszkiewicz” Jarosław Iwaszkiewicz
Teatr Nowy
Warszawa
Adam Hanuszkiewicz
1993-08-13 „Stronami deszcze stronami pogoda…” Jarosław Iwaszkiewicz
Teatr Nowy
Warszawa
Adam Hanuszkiewicz
1993-03-11 „Tercet, czyli kwartet” Program składany
Przedstawienie impresaryjne
Marcin Sosnowski
1992-11-24 „Seans” Coward Noel
Teatr Nowy
Warszawa
Karol Adam Hanuszkiwicz
1992-10-17 „Cząber z Gombra” Witold Gombrowicz
Teatr Nowy
Warszawa
Henryk Adam Hanuszkiwicz
1992-07-11 „Słomkowy kapelusz” Eugène Labiche
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza
Warszawa
Krzysztof Zaleski
1992-03-27 „Choinka u Iwanowów” Aleksander Wwiedenski
Teatr Nowy
Warszawa
Puzyriew Waldemar Zawodziński
1991-06-01 „Cyd” Jan Andrzej Morsztyn
Teatr Nowy
Warszawa
Król Kastylijski Adam Hanuszkiewicz
1991-04-06 „Ubu Król, czyli Polacy. Improwizacje” Alfred Jarry
Teatr Nowy
Warszawa
Rotmistrz Bardior Adam Hanuszkiewicz
1990-09-04 „Parady” Jan Potocki
Teatr Nowy
Warszawa
Andrzej Staszczyk
1990-05-24 „Arszenik i stare koronki” Joseph Kesselring
Teatr Nowy
Warszawa
Teddy Adam Hanuszkiewicz
1990-03-30 „Wyzwolenie. Wyspiański – Norwid” Stanisław Wyspiański
Teatr Nowy
Warszawa
Maska, Adam Hanuszkiewicz
1990-01-25 „Wesele” Stanisław Wyspiański
Teatr Nowy
Warszawa
Nos, Pan Młody Adam Hanuszkiewicz
1988-04-29 „Czego nie widać” Michael Frayn
Teatr Komedia
Warszawa
Lloyd Dallas Grzegorz Warchoł
1987-03-25 „W naszym domu straszy” Friedmann Stefan
Teatr Komedia
Warszawa
Jarek Grochoczyński Tomasz
1986-07-11 „Happy End” Bertolt Brecht, Dorothy Lane, Kurt Weill
Teatr Komedia
Warszawa
Dr Nakamura „Gubernator” Olga Lipińska
1986-02-10 „Ich czworo” Gabriela Zapolska
PWST
Warszawa
Dorożkarz, Kochanek Łapicki Andrzej
1985-12-17 „Ćwiczenia kabaretowe” Program składany
PWST
Warszawa
Nyczak Janusz
1983-11-18 „Kariera Alfa Omegi” Marian Hemar, Julian Tuwim
PWST
Warszawa
Łomnicki Tadeusz
Teatr TV
Data premiery Tytuł Rola Reżyseria
1999-04-12 „Pies ogrodnika” Lope de Vega
Teatr Telewizji
Federico Jacek Gąsiorowski
1998-09-04 „Balkis” Melania Karwatowa
Teatr Telewizji
Brahim Barbara Borys-Damięcka
1997-08-25 „Szkarłatna Litera” Nathanie Hawthorne
Teatr Telewizji
Wilson Maciej Dejczer
1997-08-04 „Uczone białogłowy” Molière
Teatr Telewizji
Trysotyn Andrzej Barański
1997-05-29 „Bajki o zwierzętach” Benedykt Hertz
Teatr Telewizji
Koń Barbara Borys-Damięcka
1997-04-10 „Ketchup Schroedera” Doman Nowakowski
Teatr Telewizji
Planner Filip Zylber
1996-12-08 „Miki” Marek Rębacz
Teatr Telewizji
Marcin Janusz Majewski
1996-06-24 „Nieprzyjaciel” Julien Green
Teatr Telewizji
Pomocnik Jan Bratkowski
1996-05-06 „Madame Moliere (Molierówna)” Jean Anouilh
Teatr Telewizji
Książę Waldemar Śmigasiewicz
1996-04-21 „Król Momus” Tomasz Boguś
Teatr Telewizji
Kucharz Marek Sikora
1996-02-07 „Ekscelencja” Fiodor Dostojewski
Teatr Telewizji
Obnoskin Andrzej Kostenko
1996-01-31 „Don Juan” Molière
Teatr Telewizji
Guzman Leszek Wosiewicz
1995-11-29 „Bożena” Jan Stoberski
Teatr Telewizji
Lewka Andrzej Barański
1995-09-04 „Racja głodowa” Jerzy Niemczuk
Teatr Telewizji
Matuch Sylwester Chęciński
1994-12-25 „Nowy Don Kiszot” Aleksander Fredro Pawlikowska-Jasnorzewska Jakub Barbara Borys-Damięcka
1994-03-11 „Nim przyjdzie wiosna” Jarosław Iwaszkiewicz
Teatr Telewizji
Adam Hanuszkiewicz
1993-12-25 „Miecz” Wojciech i Maciej Szelachowscy
Teatr Telewizji
Trzeciorodny Maciej Szelachowski
1993-02-15 „Dunia wg Zbrodni i kary” Fiodor Dostojewski
Teatr Telewizji
Zosimow Leszek Wosiewicz
1993-02-06 „Arlekinada” Terence Rattigan
Teatr Telewizji
Stanisław Mączyński
Seriale:
2016 „Ojciec Mateusz”
reż: Artur Żmijewski
rola: stylista Stefan Bila
2015 Powiedz tak!
reż: Patrick Yoka
rola: Tadeusz, biznesmen, właściciel firmy produkcyjnej, klient mecenasa Oskara Adamczyka, ojciec Sandry
2014 „Blondynka”
reż: Mirosław Gronowski
rola: weterynarz „De-De”
2012-2014 „Piąty stadion”
reż: Tomasz Konecki, Agnieszka Mazanek
rola: pan Marian(pacjent szpitala psychiatrycznego), profesor Janusz Nowak
2012 „Hotel 52”
reż: Wojciech Pacyna
rola: Mariusz Jabłoński (były mąż Grażyny)
2010 „1920. Wojna i miłość ”
reż: Maciej Migas
rola: Lipman
2010-2011 „Daleko od noszy 2”
reż: Krzysztof Jaroszyński,
Maciej Kraszewski
rola: salowy, później doktor Czesław Basen
2010 „Duch w dom”
reż: Maciej Dutkiewicz
rola: Leszek Wierzbicki
2009, 2014 „Blondynka”
reż: Mirosław Gronowski
rola: weterynarz „De-De”
2007-2008, 2010-2015, 2016, – „Świat według kiepskich”
reż: Okił Khamidow, Patrick Yoka
rola: różne role,
2006-2007 „Magda M.” rola: Mateusz Posiewski
2006-2008 „Hela w opałach”
reż: Andrzej Kostenko
Magda Targosz
Patrick Yoka
rola: Rysiek Swoboda, mąż Edyty
2006 „Ale się kręci!”
reż: Maciej Górski, Alicja Tołwińska
rola: Bogdan Kępka, „Józef Dobrowolski” w telenoweli „Prosto w serce”, były mąż Barbary Rózieckiej
2006 „Niania”
reż: Jurek Bogajewicz
rola: Cezary Panek, mąż Lidki
2006 „Magiczne drzewo”
reż: Andrzej Maleszka
rola: prowadzący telequiz
2005-2006 „Tango z aniołem”
reż: Tomasz Konecki, Jarosław Marszewski
rola: Maks Pawelec, dziennikarz „Tygodnika Dolnośląskiego”, przyjaciel Agnieszki
2004 „Pensjonat pod różą” reż: Mirosław Bork rola: Roman Waliłko
2003-2010 „Daleko od noszy”
reż: Krzysztof Jaroszyński
rola: doktor Basen
2003 „Kasia i Tomek”
reż: Jurek Bogajewicz
rola: instruktor degustacji wina; tylko głos;
2003-2004 „Psie serce”
reż: Tomasz Dembiński
rola: głos psa Fidela
2002 „Przedwiośnie”
reż: Filip Bajon
ksiądz Nastek
2001-2003 „Szpital na perypetiach”
reż: Krzysztof Jaroszyński
rola: doktor Czesław Basen
1998 „Siedlisko”
reż: Janusz Majewski
Radosław Piwowarski
rola: Edzio, syn ciotki Teodory
1997 „Sława i chwała”
reż: Kazimierz Kutz
rola: lekarz położnik przyjmujący poród Oli Gołąbkowej
1997 „Z pianką czy bez”

reż: Sylwester Chęciński

rola: Pawelec, likwidator z Państwowego Banku Kredytowego
1996 „Bar Atlantic”
reż: Janusz Majewski
rola: „Miś”
1996 „Dom”
reż: Jan Łomnicki
rola: flecista
1996 „Ekstradycja 2”
reż: Wojciech Wójcik
rola: policjant Ochocki
1996 „Tajemnica Sagali”
reż: Jerzy Łukaszewicz
rola: kelner
1996 „Molly”
reż: Nick Laughland
rola: lekarz pogotowia
1993-1994 „Bank nie z tej ziemi”
reż: Mirosław Dembiński, Waldemar Dziki, Paweł Sala, Marcin Ziębiński
rola: mężczyzna na licytacji
1996 „Czterdziestolatek. 20 lat później”
reż: Jerzy Gruza
rola: Yves Saint Koluszki, biznesmen z Besancon, właściciel sprywatyzowanego laboratorium Magdy Karwowskiej
1993 „Wow”
reż: Jerzy Łukaszewicz
rola: Astor, właściciel „Astor Banku”
1993 „Zespół adwokacki”
reż: Andrzej Kotkowski
rola: mecenas, znajomy Krzysztofa
1992 „Aby do świtu”
reż: Radosław Piwowarski
rola: pirat nagraniowy, „pracodawca” Jagiełły
Film fabularny:
2015 „Pod elekrtrycznymi chmurami”
reż: Aleksey German
rola: Wujek Borya
2012 „Sęp”
reż: Eugeniusz Korin
Malinka
2010 „Belcanto”
reż: Ryszard Maciej Nyczka
rola: generał-major Jurij Ogórcow
2009 „Zamiana„”
reż: Konrad Aksinowicz
rola: prezydent Tomasz Więcek
2001 „Przedwiośnie”
reż: Filip Bajon
rola: ksiądz Nastek w Nawłoci
2001 „Stacja”
reż: Piotr Wereśniak
rola: „Zupa”, goryl Zenona N.
2000 „Wielkie rzeczy”
reż: Krzysztof Krauze
rola: Zygmunt, brat Jerzego
1999 „Pan Tadeusz”
reż: Andrzej Wajda
rola:Rejent
1999 „Odlotowe wakacje”
reż: Marek Piestrak
rola: profesor Damrot
1998 „Billboard” reż: Łukasz Zadrzyński
rola: „Gruby”, pracownik agencji
1998
„Dom Pirków”

reż: Grażyna Popowicz
rola: dyrektor domu dziecka
1998 „Feuerreiter”reż: Nina Grosse
rola: Mieszczanin
1998 „Liceum czarnej magii”
reż: Grażyna Popowicz
rola: dyrektor domu dziecka
1998 „Złoto dezerterów”
reż: Janusz Majewski
rola: Goldman – Silberman
1996 „Baśń o pączkowej”
reż: Grażyna Popowicz
rola: dyrektor domu dziecka
1996 „Wyzwanie”
reż: Mirosław Dembiński
rola: redaktor Tv
1995 „Doktor Semmelweis”
reż: Roger Andrieux
rola: Markusovsky, przyjaciel Semmelweisa
1995 „Nic śmiesznego”
reż: Marek Koterski
rola: kierownik planu
1995 „Za co?”
reż: Jerzy Kawalerowicz
rola: sędzia
1994 „Miasto prywatne”
reż: Jacek Skalskirola: recepcjonista
1994 „Przygody Joanny” reż: Anna Sokołowska
rola: tata Izy
1993 „Balanga”reż: Łukasz Wylężałek
rola: taksówkarz
1993 „Jakub”reż: Andrzej Maleszka
rola: kierownik sklepu
1993 „Kraj świata”reż: Maria Zmarz-Koczanowicz
rola: reporter przy łańcuchu
1992 „Pierścionek z orłem w koronie”reż: Andrzej Wajda
rola: lekarz
1991 „Koniec gry”reż: Feliks Falk
rola: działacz Polskiej Partii Radykalnej
1991 „Rozmowy kontrolowane”reż: Sylwester Chęciński
rola: mężczyzna zmieniający koło w maluchu na ul. Rakowieckiej
1988 „Spadek”reż: Mirosław Gronowski
rola: Franek, żołnierz w okopie
Dubbing:
2016 „Misiek w Nowym Jorku”
reż: Trevor Wall
postać: Laurence
2014 „Królowa śniegu 2”
reż: Alexey Tsitsilin
postać: Arrog
2009 „Księżniczka i żaba”
reż: Ron Clements, John Musker
postać: Louis
2009 „Astroboy”
reż: David Bowers
postać: Ham Egg
2006 „Na psa urok” reż: Brian Robbins
postać: Dave Douglas
2006 „Auta”
reż: John Lasseter
postać: Wiesio
2006 „Happy wkręt”
reż: Paul Bolger
postać: Munk
2005 „Roboty”
reż: Chris Wedge, Carlos Saldanha
postać: Gwoździu
2004 „Iniemamocni (The Incredibles)”
reż: Brad Bird
postać: Mrożon
2003 „Wiedźma chrzestna”
reż: Ezekiel Norton
postać: Kostka
2002 „Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń „
reż: Leszek Gałysz
postać: A’Tomek
1999 „Toy Story 2”
reż: Ash Brannon, Lee Unkrich, John Lasseter
postać: Al McWhiggin
1997-2006 „Bukolandia”
reż: Leszek Marek Gałysz
postać: Wiedziorek
1996 „Kosmiczny mecz”
reż: Joe Pytka
postać: Stan Podolak
1990-1994 „Super Baloo”
reż: Robert Taylor, Jymn Magon, Larry Latham
postać: Sierżant Dunder
1984-1986 „Wesoła siódemka”
reż: Bernard Deyriès
postać:
1984 „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”
reż: David Hand
postać: Apsik